Antyczny styl – jaka podłoga?

Antyczny styl – jaka podłoga?

Żyjąc w XXI wieku wciąż gonimy za nowościami. Nowe samochody, telefony i coraz to nowe oprogramowanie…ale czy w tym wyscigu do nowości, nie zapominamy o tym, co stare i dobre?

Styl antyczny nie musi być cieżki i masywny jak jeszcze kilka lat temu. Dziś, jesli urządzimy nasze mieszkanie z głową, okaże się , że może on byc równie lekki i ciekawy co każda inna aranżacja.

Wystarczy dobrze rozplanować kolorystykę oraz akcesoria np listwy przypodłogowe. Kilka antycznych mebli nada naszemu wnętrzu uroku starych dobrych lat. Jednak zrezygnujmy z cięzkiej meblościanki a zamiast tego wybierzmy luźno stojące meble.

1-630x421

Oczywiście, jako że każda epoka wnosi coś nowego, we wnętrzach klasycznych nie znajdziemy zwiewnych tkanin, lecz raczej grube materiały dekoracyjne. Ponadto, duże lustra, posadzki wykonane z naturalnych materiałów takich jak marmur oraz złocenia podkreślające prestiż miejsca.

Również ciężkie, perskie dywany to już przeżytek…dziś modne jest odsłanianie i eksponowanie podłogi. Z takim stylem wspaniele będzie wyglądać drewno. Ciemne, szlachetne gatunki drzew dodadzą naszej aranżacji prestiżu i będą podkreślać meble oraz dodatki.