Szklarska Poręba

Szklarska Poręba jest to miasto, położone w województwie dolnośląskim, a konkretnie w powiecie jeleniogórskim. Miejscowość ta jest bardzo piękna oraz malownicza. Można w niej zobaczyć, między innymi Wodospad Kamieńczyka lub Wodospad Szklarski. Warto wiedzieć, iż Wodospad Kamieńczyka jest najwyższym wodospadem, jeśli chodzi o polskie Sudety. Woda potoku Kamieńczyk spada trzema kaskadami z wysokości aż dwudziestu siedmiu metrów. Z kolei, próg wodospadu znajduje się na wysokości aż 843 metrów nad poziomem morza. Wodospad ten, spływa do malowniczego Wąwozu Kamieńczyka. Wąwóz ten ma około 100 metrów długości. Jego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 metrów wysokości. Z kolei, szerokość na niektórych odcinkach nie przekracza nawet 4 metrów. Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się jaskinia, tak zwana ,,Złota Jama”. W niej znajdują się skupiska pegmatytu oraz ametystów.

Warto wiedzieć, w ramach ciekawostki, iż bajkowy klimat tego wąwozu docenił Andrew Adamson. Reżyserował on brytyjską produkcję słynnych ,,Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. W tym właśnie miejscu, nakręcono sceny do ekranizacji tej fantastycznej książki C. S. Lewisa. Wąwóz ten jest cudowny, dlatego twórcy zdecydowali się na to własnie miejsce. Z pewnością, będąc w Szklarskiej Porębie, trzeba koniecznie zobaczyć te przepiękne miejsca. Tych widoków nie sposób zapomnieć. Jeśli ktoś raz odwiedził to miejsce, z pewnością będzie chciał do niego kolejny raz wrócić. Taki jest właśnie urok tego cudownego miejsca.

Warto, w tej przepięknej miejscowości wybrać hotel spa, w którym będzie można odpocząć i się zrelaksować. Hotele Spa Szklarska Poręba, oferują wspaniałą i ciekawą ofertę. W tego typu hotelach, można skorzystać z różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Tymi zabiegami są na przykład masaże klasyczne, relaksacyjne, odchudzające, czekoladowe oraz wiele innych. Ponad to, w ramach spa, można skorzystać z cudownych, aromatycznych kąpieli. Z pewnością wypad do hotelu ze spa, jest fantastycznym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać.