Niezwykłe właściwości kolagenu

Kolagen naturalny uznawany jest za połączenie kosmetyku z lekiem. Ma on zdolność przenikania przez skórę, dzięki czemu może naprawdę wpływać na procesy starzenia, spowalniając je dzięki regularnemu zastosowaniu. Dodatkowo nie tylko odmładza, ale także nawilża i pomaga walczyć z trądzikiem czy bliznami po nim. Dlatego może być jedynym kosmetykiem na półce każdej kobiety, a kompleksowo zajmie się jej urodą. Przed zastosowaniem trzeba jedynie dobrze oczyścić skórę i pozostawić ją wilgotną, a później wmasować niewielką ilość produktu, ponieważ charakteryzuje się on dużą wydajnością, dzięki swojej żelowej postaci.

Kolagen na ciało i twarz

Kolagen Platinum zaliczamy jest do produktów delikatniejszych i dlatego zleca się go stosować na twarz i dekolt. Doskonale nawilża i odżywia skórę, dzięki czemu walczy ze zmarszczkami. Należy go delikatnie wmasowywać rano przed nałożeniem makijażu i wieczorem po zabiegach oczyszczających. Z wiekiem spoistość i gęstość skóry staje się coraz mniejsza. Wynikiem tego jest wiotczenie twarzy. Kolagen doskonale temu zapobiega, ale także poprawia stan skóry dojrzałej.

Z kolei kolagen Silver stosuje się do zabiegów na całe ciało, na przykład masaży ujędrniających. Pomaga spłycić rozstępy a nawet zmniejszyć cellulit. To jednak nie wszystkie właściwości tego preparatu. Kolagen naturalny rybi można  uznać za lek przy problemach z łuszczycą i łupieżem. Nie ma przeciwwskazań, by stosować go na skórę głowy. Działa antybakteryjnie i nawilża, dzięki czemu na dwa sposoby pomaga leczyć choroby skóry wynikające z grzybicy. Co więcej, kolagen może być pomocniczo stosowany w łysieniu plackowatym. To zupełnie bezpieczny produkt dla każdego, kto nie jest uczulony na białko rybie oraz nie ma żadnych ograniczeń w przyjmowaniu białka z powodu na przykład chorób nerek. Można go wsmarowywać w blizny i na oparzenia, dzięki czemu na ciele nie postaną po nich ślady i skóra szybciej się zregeneruje. Także po powrocie z plaży, po nadmiernej ekspozycji na słońce, warto nasycić pragnienie skóry właśnie kolagenem, który złagodzi skutki działania słońca. Zapraszamy – Vitakolagen.pl